Kutlu Doğum Haftası (15.4.2016 14:45:00)  Belediye Başkanımız Mustafa UYSAL, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan UYSAL mesajında duygu ve düşüncelerini şu şekilde belirtti;

 
 
 
  “Âlemlere rahmet olarak gönderilen son peygamberimiz Hz Muhammed (sav) Kuran-ı Kerim’in insanlığa vaaz ettiği şahsiyet ve yaşantının en yüce örneğidir. O’nu anlamak aynı zamanda yüce dinimiz İslam’ı anlamak demektir. O’nun sünnetlerine riayet etmek dinimizi doğru yaşamak anlamına gelmektedir.
 
Dünyanın geçici meşgaleleri altında insanlığın bunalım, buhran, ızdırap ve arayış içinde olduğu zamanımızda dünya ve ahirette huzur ve mutluluğun yegâne reçetesi, Peygamber Efendimiz(sav)’in sünnetine ve O’nun insanlığa rahmet olarak getirdiği Kuran-ı Kerim’e sımsıkı sarılmaktır. İnsanlığın rahmete, berekete ve huzura ermesi için Peygamber Efendimiz(sav)’i tanımaya, anlamaya ve O’nun insanlığa hidayet rehberi olarak getirdiği Kuran-ı Kerim’i bilmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacı vardır. ‘Sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım’ hadis-i kutsisinde buyrulduğu gibi O, iki cihan serveri, insanlığın biricik nuru ve insanların en yücesidir. Âlemlere rahmet olarak gönderilmiş olan Peygamber Efendimiz(sav),  üstün insani özelliklere sahip, en güzel ahlaklı, müminlere ve diğer insanlara karşı çok merhametli oluşuyla insanlığa Allah’ın bir lütfudur. Etrafına ışık saçan yüce bir kandil gibi olan Peygamber Efendimiz (sav)’i sevmek, imanımızın bir cüzü ve O’nun övülmüş ümmetinden olmanın bir gereğidir.
 
     Hz. Peygamber(sav)’in hayatı incelendiğinde görülecektir ki; O, hayatının her anıyla Allah’a gönülden bağlanmanın, O’nun emir ve yasaklarını aşkla yaşamanın, O’nun rızasını her şeyin üstünde görmenin, insana sırf insan olduğu için sevgi ve saygı duymanın, zulme ve kötülüğe karşı durmanın, doğruluk ve adaletten asla ayrılmamanın, sabrın, merhametin, alçak gönüllülüğün, kısaca en güzel ahlakın canlı örneğidir.
 
     Bütün bu gerçekler ışığında  gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında Kutlu Doğum Haftası boyunca gerçekleştirilecek olan bütün etkinliklerin merhamet, bütün insanlığın hoşgörü, barış, karşılıklı sevgi ve saygıda buluşmasına vesile olmasını temenni ediyor, Kutlu Doğum Haftasının tüm vatandaşlarımıza, ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum."dedi.