Ulu Önder Atatürk 'ü Saygıyla Anıyoruz (10.11.2015 09:19:00) Çavdır Belediye Başkanı Mustafa Uysal, Atatürk'ün ölümünün 77. yılı dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları aktardı. “Milli Mücadelemizin önderi, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Büyük Komutan ve Devlet Adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yıldönümünde O’nu sevgi ve gönül borcu duyarak anıyoruz. Bizlere bıraktığı eserin büyüklüğünü her geçen gün daha iyi anlıyor ve kendisine şükran duyuyoruz. 10 Kasımları, aydınlık geleceğe yönelik atılımların esin kaynağı haline getirmek gerekiyor. Atatürk’e saygının gereğinin bu olduğuna, O’nun manevi huzuruna ancak başımız dik olarak çıkabileceğimize inanıyoruz.."

 
 
   
      "Atatürk’ün aziz hatırasına ve O’nun mirasına sahip çıkmak, Türkiye Cumhuriyeti’ni çok daha güçlü, çok daha kalkınmış ve ilerlemiş, kendi deyimiyle “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak” ve bunun için gayret sarf etmek şeklinde olacaktır.”
 
 
      "Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet, rahmet ve şükranla anarken, bizlere bıraktığı eserin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin dayandığı temel değerlerin yılmaz bekçisi ve takipçisi olarak ülkemize hizmete devam edeceğiz.” dedi.