Çavdır Meslek Yüksek Okulu

7/18/2019 İLÇEMİZ

Tanıtım:

Burdur İli Çavdır ilçesi Antalya-Denizli yolu kenarında 20.000 m2 lik alan üzerine kurulu olan 3.675 m2 büyüklüğündeki binası ile Çavdır Meslek Yüksekokulu 2011-2012 eğitim öğretim yılında faaliyete başlamıştır. Çavdır İlçesi, gerek tarihi yapısı gerek de doğal güzellikleriyle ilin en nadide ilçelerinden biridir. İlçenin konumu itibari, Turizm ve sanayi merkezlerine yakınlığı ile Akdeniz Bölgesinin en hızlı gelişen ilçelerinden biridir. İlçede bulunan mesire alanları, sosyal tesisler, barajlar ve tarihi yapılar öğrenciler ile ilçe halkının ziyaret edebileceği yerlerdir. İlçe halkının öğrenciye bakış açısının çok olumlu olduğu ve her daim öğrencinin yanında oldukları gözlemlenmektedir. İlçede öğrencilerin faydalanabileceği kafeteryalar, internet salonları, alışveriş merkezleri, spor tesisleri, kırtasiyeler, pansiyonlar ve lokantalar mevcuttur.

 

Ulaşım:

Çavdır İlçesi yerleşim yeri ve konumu itibari ile Burdur/Antalya/Denizli/Fethiye yol güzergâhlarının kesiştiği yerde bulunmaktadır. İlçe merkezinden Burdur 90 km, Denizli 90 km, Antalya 115 km, ve Fethiye ise 110 km. mesafededir. Ulaşım kolaylığı sayesinde öğrenciler ilçede oldukça rahat etmektedirler. Türkiye çapındaki büyük yolcu taşıma firmalarının güzergâhları ilçemizden geçmekte olup, Türkiye ‘nin her yerine her gün gece ve gündüz ulaşım imkânı mevcuttur.

 

Barınma :

Öğrenciler için en önemli unsurlardan birisi de barınma ihtiyacıdır. İlçemizdeki ev sayısı ihtiyaçtan fazla olduğu için kiralık evler çok ucuzdur. İlçemizde bulunan 96 konutluk T.O.K.İ binaları ve yeni yapılacak olan 120 adet T.O.K.İ konutları ile öğrencilerimiz kaloriferli, doğalgaz tesisatlı konutlarda çok ucuza ikametgâh edebilirler. Ayrıca ilçemizde birçok pansiyon mevcuttur. Yeni pansiyonlar da kurulma aşamasında olup, ihtiyaç fazlası durumdadır. Bu da öğrenciye kaliteli ve ucuz hizmeti getirmektedir.